Zakład AKO czy SOLO ?

Tytułowe pytanie dotyczy nie tylko graczy początkujących, ale nawet bardziej doświadczonych. Ten kto obstawia zakłady bukmacherskie zawsze zastanawia się co jest bardziej opłacalne – grać zakłady solo (singiel) czy może stawiać na akumulatory, taśmy, zakłady AKO ? Porównajmy zalety i wady tych zakładów.

Zakład singiel to taki, gdzie na kuponie znajduje się tylko jeden typ – może to być wynik spotkania, ilość rzutów rożnych, spalonych, zmian czy wreszcie kto strzeli gola jako pierwszy – dowolny zakład.

Zakład akumulowany to taki, gdzie na kuponie znajduje się od dwóch do… wielu typów – podobnie mogą to być kombinacje różnych typów, z różnych dyscyplin sportu i tak dalej – panuje tutaj wielka dowolność. W przypadku zakładów akumulowanych wystarczy tylko jedna pomyłka na kuponie (wyjątkiem są zakłady x z y) byśmy przegrali. W zamian otrzymujemy znacznie większą wygraną, ponieważ kurs ogólny kuponu stanowi iloczyn wszystkich kursów na kuponie. Wszystkie kursy jakie są na kuponie, są przez siebie mnożone, tworząc tak zwany kurs ogólny.

Jak zatem widać, w przypadku zakładów akumulowanych, każdy kolejny typ zamieszczony na takim zakładzie to nie tylko większe ryzyko porażki, ale także znacznie większa wygrana. Nawet nieznaczny kurs, pomnożony, dodany do kuponu może znacząco zwiększyć naszą wygraną, co często jest czynnikiem bardzo zachęcającym do tego by zagrać tak zwanego tasiemca.

Niemniej jednak, profesjonalni gracze, którzy na zakładach bukmacherskich zarabiają spore pieniądze radzą byśmy grali tylko i wyłącznie single, ewentualnie duble, czyli zakłady z dwoma typami. Argumentacja brzmi następująco : co z tego, że mamy znacznie większą, POTENCJALNĄ wygraną, skoro znacznie łatwiej przegrać kupon. Trudno się z tym nie zgodzić, a jak pokazuje praktyka, rzeczywiście bardzo ciężko jest ugrać „coś konkretnego” grając tak zwane akumulatory. Musielibyśmy mieć multum szczęścia, a także niebywałego nosa do typowania by dzięki zakładom AKO ugrać większe pieniądze, chociaż wykluczyć niczego na ten moment nie możemy.

bukmacherskie