Na czym polega zakład handicap ?

Zakład handicap jaki obstawić możemy u wybranego bukmachera polega na zwiększeniu szans przeciwnika w zamian za podwyższeniu kursu. Najczęściej spotyka się następującą formę handicapu na końcowy wynik meczu piłki nożnej :

Faworyt (-1) kontra Przeciwnik.

Oznacza to, że od końcowego wyniku spotkania, faworytowi spotkania zostaje odjęta jedna bramka. Jaki mamy w tym interes by obstawiać zakłady handicap ?

W tym przypadku (-1) kurs na zwycięstwo faworyta wynosi 2.2, a w normalnym zakładzie, bez handicapu tylko 1.4 Jak zatem widać za większym ryzykiem idą większe wygrane, ale często warto w ten sposób zaryzykować.

Z jednej strony wynik 1:0 przy grze na handicap zakończy się naszą przegraną, bo po uwzględnieniu handicapu wynik na koniec meczu będzie remisowy. Z drugiej jednak strony bardzo często faworyci wygrywają więcej niż jedną bramką, więc może warto będzie zaryzykować i zamiast skuteczności na poziomie 70 % i średnim kursie 1.4 lepiej będzie trafiać nasze zakłady ze skutecznością 60 % ale przy średnim kursie 2.2 ? To pokazuje jak dobre mogą być zakłady, które opierają się o grę na handicapy.

To tylko jeden ze sposobów profesjonalnych graczy, którzy w zakładach bukmacherskich zarabiają duże pieniądze. Najlepiej jest stosować ten sposób na faworytów, którzy grają w meczach u siebie, ale nie wolno nam takich zakładów obstawiać machinalnie – zawsze poddajmy mecz, którym jesteśmy zainteresowani dogłębnej analizie, która pozwoli nam stwierdzić czy warto jest to postawić, czy może lepiej dać sobie spokój.

Kolejnym elementem układanki profesjonalnych graczy jest bowiem dobra analiza meczu. Nie można stawiać zakładów, „bo tak mi się wydaje”. Każdy zakład powinien mieć jakieś uzasadnienie, potwierdzające słuszność takiego, a nie innego wyboru.

Gdy dojdziemy do momentu, w którym wyszkolimy w sobie potrzebę analizy meczu i odpowiedzi na pytania „czy rzeczywiście warto to postawić” to staniemy w tym samym miejscu gdzie znajdują się nogi wielu profesjonalnych graczy. Z tego miejsca pozostanie nam jedynie mały krok ku prawdziwemu bogactwu jakie zdobyć można grając na zakładach bukmacherskich.

handicap